Google zaplatil velké sumy peněz, aby byl výchozím vyhledávačem v mnoha různých produktech. Konkrétně produkty Apple, jako je iPhone. Pro mnohé je to překvapivé odhalení, které vyšlo najevo v uplynulém měsíci v rámci probíhajícího antimonopolního soudu společnosti Google. Od zahájení soudního řízení na konci září byl Google grilován ohledně svých potenciálně monopolních praktik s online vyhledáváním. A v důsledku tohoto dotazování bylo nyní zveřejněno, že Google strávil více než deset let řezáním exkluzivních nabídek, aby zablokoval konkurenci na trhu vyhledávání.
Pro Google byly tyto nabídky mnohem lukrativnější než to, co společnost stálo, aby si zajistila své místo jako nejlepší pes ve vyhledávání. Ministerstvo spravedlnosti to ale považuje za nezákonnou taktiku. Takový, který by v budoucnu mohl stát Google více než peníze. Apple není jedinou společností, kterou Google zaplatil, aby uzamkla výchozí nastavení vyhledávače. Ale je to společnost, které Google zaplatil nejvíce peněz. A to je vzhledem k popularitě Applu pochopitelné. Nemluvě o touze Googlu zabránit Applu ve vytváření vlastního vyhledávače. Pro Google to mělo hodnotu 18 miliard dolarů (původně se předpokládalo, že to bude 10 miliard dolarů ročně). Celková suma z roku 2021 je ale ve skutečnosti výrazně vyšší.
Google zaplatil v roce 2021 celkem 26 miliard dolarů, aby se stal výchozím vyhledávačem na zařízeních
Nová zpráva Leah Nylen z Bloombergu uvádí, že zatímco Apple mohl získat největší část plateb Google, celá částka, kterou Google zaplatil společnostem v roce 2021, činí 26 miliard dolarů. Jak již bylo zmíněno dříve, Google tyto peníze pravděpodobně vydělal z reklam. Vyhledávání je koneckonců největším výrobcem peněz na Googlu a výchozí nastavení na tolika různých zařízeních má jistě své výhody.
Přesná částka, kterou Nylen říká, je 26,3 miliardy dolarů. Částka, která je více než trojnásobkem částky, kterou Microsoft zaplatil za nákup Zenimax Media ve stejném roce. A to vše jen proto, aby Google mohl být výchozím vyhledávačem ve vašem telefonu nebo tabletu.
Zdroj: androidheadlines.com