Na nedávném představení iPhonu 15 se Apple snažil mluvit o své oddanosti ochraně životního prostředí a umístil se na prvním místě v podnikové udržitelnosti. Nicméně, podle nových zpráv od Stand.earth a Greenpeace, přestože je Apple jasným lídrem, pokud jde o podniknutí kroků k prevenci klimatických změn, jeho úspěchy mohou být trochu přehnané.
Podle zprávy Stand.earth, která zahrnovala šest hlavních technologických gigantů – Apple, Dell, Google, HP, Microsoft a Nvidia – Apple vynikal ve svém závazku vůči životnímu prostředí, a dokonce stanovil cíle pro své dodavatele, aby přešli na čisté zdroje energie. To znamenalo, že Apple nejen sám podnikal potřebné kroky, ale také nutil své dodavatele, aby je následovali. Více než 300 dodavatelů se navíc zavázalo používat při výrobě produktů Apple do roku 2030 pouze čistou energii.
Kromě toho zpráva zdůraznila závazek společnosti Apple dodržovat termín „absolutní“ v závazcích na snížení emisí. Důvodem je to, že některé společnosti spoléhají na certifikáty obnovitelné energie, aby prosadily uhlíkovou neutralitu a potenciálně skryly skutečné uhlíkové emise.
Jiná strana mince
Zatímco úsilí Applu v prevenci klimatických změn předčí všechny ostatní společnosti, zpráva od Greenpeace předvedla další odhalení, které se točí kolem rychlého uvádění produktů společnosti na trh. Je to proto, že pravidelné vydávání nových modelů iPhone, i s minimálními změnami, má významný dopad na životní prostředí, vezmeme-li v úvahu obrovské měřítko společnosti Apple.
Vliv technologického průmyslu na životní prostředí
Abychom uvedli věci na pravou míru, technologický průmysl přispívá 4 % k celosvětovým emisím skleníkových plynů, čímž předčí dokonce i sektor letectví. To znamená, že každý malý krok, který společnost podnikne ke snížení emisí, může mít významný dopad na ochranu životního prostředí.
Zpráva Stand.earth také obsahuje kroky, které mohou tyto společnosti podniknout, aby snížily svou uhlíkovou stopu. Patří mezi ně strategické zadávání zakázek na čistou energii, protože energetické sítě v současnosti nemohou splnit aspirace společností na uhlíkovou neutralitu. To přimělo mnohé, včetně společnosti Apple, k nákupu certifikátů obnovitelné energie (REC).
Ve snaze vyřešit tento problém však Apple společně s Googlem a Microsoftem pracuje na strategiích, jak přinést více čisté energie do místních sítí, kde působí.
Zdroj: androidheadlines.com