Máte tedy na starosti přípravu další velké konference pro společnost a chcete mít jistotu, že proběhne bez problémů. Jistě, schůzku můžete domluvit na den, ale proč si ji nenaplánovat předem? Tuto schůzku si můžete naplánovat ve službě Google Meet a mít více času na přípravu.
Ale jak to uděláte? Zde je praktický průvodce, který vám ukáže, jak naplánovat schůzku ve službě Google Meet. Je to docela jednoduchý a přímočarý proces.
Jak naplánovat schůzku v Google Meet
Než začneme, měli byste mít na svém zařízení nainstalovanou aplikaci Google Meet, pokud ji plánujete používat na cestách. Když otevřete aplikaci a přihlásíte se, uvidíte docela barebone obrazovku. V horní části rozhraní je vyhledávací panel se seznamem hovorů, které jste provedli.
Úplně dole na obrazovce uvidíte Nový knoflík. Když na něj klepnete, dostanete se na obrazovku, kde si schůzku přizpůsobíte. V horní části uživatelského rozhraní uvidíte některé možnosti. Klepněte na Plán v Kalendáři Google volba.
Od tohoto okamžiku budete přeneseni do Kalendáře Google. Bude na obrazovce Nová událost, kde můžete zadat podrobnosti o schůzce.
Nastavení času
Pokud jste tedy zvyklí používat Kalendář Google, mělo by být nastavení schůzky hračkou. V horní části obrazovky uvidíte textové pole, do kterého zadáte název schůzky. Ujistěte se, že mu dáte krátký, sladký a výrazný název. To poznáte při pohledu do kalendáře.
V další části se zobrazí všechny účty, na kterých chcete mít tuto událost. To se týká pouze účtů Google, které máte na svém zařízení, nevztahuje se to na lidi, které se pokoušíte pozvat. Klepnutím na něj vyberte, na kterých účtech chcete událost zobrazit.
Pod tím si začnete vybírat, kdy chcete, aby se schůzka uskutečnila. Přepněte na Celý den přepněte, pokud chcete, aby se událost zobrazovala v kalendáři na začátku dne. Vzhledem k tomu, že mluvíme o schůzce, která začíná v určitý čas, možná to budete chtít vynechat.
Pod tím si vyberete čas začátku a konce schůzky. Nejprve si vyberete datum schůzky. Chcete-li to provést, klepněte na datum. Napravo od data vyberte čas, kdy má začít. V rámci toho uděláte totéž pro čas ukončení schůzky.
Dále vyberte časové pásmo, ve kterém se budete nacházet, když schůzku pořádáte. To je nesmírně důležité, protože většina společností má schůzky s lidmi napříč časovými pásmy nebo napříč zeměmi.
Nakonec si budete chtít vybrat, zda se bude toto setkání opakovat. Možná máte schůzky na týdenní nebo měsíční bázi.
Přidávání lidí
V další části budete přidávat účastníky schůzky. Klepněte na Přidat lidi text. Když to uděláte, zobrazí se seznam lidí, kteří jsou ve vašem okruhu kontaktů. Klepnutím na jejich jména je přidáte do svého seznamu.
Pokud je na seznamu dostupných kontaktů spousta lidí, můžete pomocí vyhledávacího pole v horní části uživatelského rozhraní zadat jména lidí, které chcete. To dělá věci mnohem jednodušší. Když přidáte všechny lidi, můžete klepnout na Hotovo tlačítko v horní části obrazovky.
Pokud vás zajímá, zda schůzka není v rozporu s plány některého z vašich kolegů, klepněte na Zobrazit rozvrhy tlačítko pod lidmi. Sníží uživatelské rozhraní a zobrazí den schůzky. Ukáže vám, zda máte vy nebo někdo z dalších lidí během schůzky něco naplánováno. Až budete hotovi, stačí přejet prstem nahoru na snížené obrazovce plánu.
Další sekce vám umožní přidat místo schůzky. Budete moci zadat místo, kde se bude schůzka konat. Tato část je však volitelná.
Nastavení oznámení
Poslední věc, kterou chcete udělat, je zapomenout na toto setkání. To je důvod, proč byste měli nastavit, aby se některá upozornění před schůzkou vypnula. Pod umístěním uvidíte sekci s několika přednastavenými upozorněními. Jedno oznámení uvidíte 10 minut před událostí a v daný čas. Pokud to není dost času, nebojte se.
Chcete-li oznámení smazat, klepněte na ikonu „X“ napravo od oznámení. Poté klepněte na Přidat upozornění pro nastavení nového oznámení. Když to uděláte, zobrazí se vyskakovací okno se šesti možnostmi: V čase události, 5 minut, 10 minut, 15 minut, 30 minut, 1 hodina a jeden den před časem schůzky.
Pod těmito možnostmi uvidíte Zvyk knoflík. To vám umožní udělat dvě věci. Za prvé vám umožní vybrat si, kolik minut, hodin, dnů nebo týdnů před událostí chcete upozornění. Zadruhé vám umožní vybrat, zda chcete oznámení Kalendáře Google nebo e-mail. Neváhejte přidat tolik oznámení, kolik si myslíte, že budete potřebovat.
Pokud se rozhodnete dostávat oznámení z Kalendáře Google, budete upozorněni na všech zařízeních s přihlášeným účtem.
Přidání posledních bitů
Teď je čas to dokončit. Pokud máte rádi barevné kódování, bude se vám líbit tento další krok. Budete si moci vybrat barvu, kterou má mít schůzka v kalendáři. Pro akci máte na výběr z 12 barevných variant.
Pod to můžete přidat popis schůzky. Toto použijete, pokud chcete být popisnější. Můžete říci, o čem chcete diskutovat, čeho chcete dosáhnout, nebo jiné poznámky jako „Zúčastní se generální ředitel, takže žádné telefony!“
Nakonec můžete k události připojit libovolné soubory, které chcete. Můžete přidávat obrázky, videa, zvukové soubory nebo dokumenty z Disku Google (Dokumenty, Tabulky, Prezentace atd.). Můžete vložit poznámky, které budete mít na paměti během schůzky, nebo jiné informace, o kterých si myslíte, že budou užitečné.
Možnosti sdílení
Při nastavování schůzky máte několik možností sdílení. Pokud chcete mít schůzku otevřenou pro lidi, které jste přímo nepozvali, můžete ji sdílet s ostatními.
Horní možnost zajistí, že vaši událost uvidí pouze lidé s účtem Google. Druhá možnost zajistí, že si jej bude moci zobrazit kdokoli bez ohledu na to, zda má účet Google. Nakonec spodní možnost zablokuje sdílení události.
Jakmile stisknete tlačítko Uložit tlačítko v pravém horním rohu obrazovky, budete dotázáni, zda chcete událost odeslat kontaktům.
Když lidé klepnou na událost, uvidí, kdo schůzku nastavil, název, popis, soubory a odkaz na skutečnou schůzku. Budou také dostávat stejná upozornění, která jste nastavili při nastavování události.
Díky tomu nyní můžete jít a naplánovat si schůzky.
Zdroj: androidheadlines.com