V poslední době se hodně šuškalo o mikroskopickém kamerovém systému Huawei, na kterém společnost pracuje. Tento kamerový systém ano patent pod jménem Huawei a brzy se může dostat do zařízení. Mít na svém zařízení čočku mikroskopu je něco, co většinu lidí nemusí zajímat, ale má to své výhody.
Huawei vysvětluje výhody a možné využití této technologie pod svým patentem. Tato technologie funguje stejně jako na skutečném mikroskopu a může pomoci uživatelům odhalit mikroorganismy pomocí kamer. Aby tento systém fungoval, musí hlavní kamery na zařízení spolupracovat s mikroskopovými kamerami.
To znamená, že v budoucnu může Huawei uvést na trh zařízení, které bude mít mikroskopické čočky na zadním výřezu fotoaparátu. Již většina zařízení má makro kamery pro pořizování detailních záběrů objektů, ale tento systém od Huawei posouvá věci dopředu. Pojďme se nyní podívat na tento nový patent a na to, jak bude fungovat na chytrých telefonech.
Podrobnosti o patentu kamerového systému Huawei Microscope a možném využití technologie
Patent na od společnosti Huawei mikroskopický kamerový systém ukazuje podrobnosti o tom, jak funguje. Poukazuje také na dvě hlavní součásti, se kterými tento systém pracuje. Jednou z těchto součástí je běžná kamera a druhou mikroskopická kamera (optické rozlišení 2 Math.m).
Aby celý systém fungoval a snímal mikroskopický záběr objektu, musí obě kamery spolupracovat. Hlavní kamera pořídí první snímek a to pomáhá systému identifikovat, jaký objekt je zvažován. Takže úkolem této kamery je identifikovat, jaký objekt má mikroskopická kamera analyzovat na mikroorganismy.
Po dokončení tohoto identifikačního procesu se mikroskopická kamera spustí, aby plnila svou roli v celém procesu. Mikroskopická kamera analyzuje celý obraz, aby odhalila mikroinformace. Tato analýza pokrývá objekty, které byla hlavní kamera schopna na snímku identifikovat, a následně poskytuje výsledky.
Uživatelé stačí klepnout na objekty v obrázku, aby získali analýzu daného objektu. To vyvolá inteligentní výzvy, které mohou přijít ve formě textu, hlasu, vibrací a indikátorů. Tyto výzvy budou následovat po rozpisu podrobností o mikroorganismech přítomných na předmětu.
Pomocí tohoto systému budou moci uživatelé zjistit, jak je předmět hygienický a jaké mikroorganismy se v něm vyskytují. Výzvy navedou uživatele, co by měli udělat, aby se objekt vrátil do čistého stavu. Jednou tohle technika uživatelé jej budou moci použít k ověření toho, jak bezpečné jsou objekty kolem nich a jaké mikroorganismy se na těchto objektech vyskytují.
Zdroj: androidheadlines.com