Apple včera telefonoval s investory, aby odhalil své výsledky za 4. čtvrtletí 2023, které ukončilo svůj fiskální rok 30. září. Během konferenčního hovoru byl generální ředitel společnosti Apple Tim Cook dotázán, jak společnost experimentuje s generativní AI. Tato otázka přichází v době, kdy mnoho dalších technologických gigantů vyvíjí a zavádí generativní funkce umělé inteligence. Například Google právě vydal svůj Pixel 8 Pro s řadou funkcí AI a Microsoft se připravuje na to, aby se AI stala masivní součástí Windows. Cook v reakci jednoduše zopakoval svůj veřejný postoj ke generativní umělé inteligenci: Apple na tom pracuje, ale chce to dělat zodpovědně.
„Pokud jde o generativní umělou inteligenci, evidentně na nás pracujeme,“ řekl Cook ve výzvě, jak poprvé uvedl 9to5Mac. „Budeme to dělat zodpovědně a postupem času uvidíte pokroky produktů tam, kde jsou tyto technologie jádrem nich.“ Cook nezacházel do žádných podrobností ohledně AI. Společnost, stejně jako většina technologických korporací, nesdílí informace o probíhajících projektech. Řeč o generativní umělé inteligenci se objevila v době, kdy Apple hlásil pokles ročních příjmů a méně hotovosti, než měl v posledních letech.
Co Apple již dělá s AI
Jiné společnosti používají AI honosněji, jako ChatGPT nebo Google Bard. Apple však stále uživatelům neustále zavádí funkce umělé inteligence. Funkce, jako je detekce pádů, záznamy EKG a vyprávění digitálních audioknih, to vše jsou způsoby, jak Apple právě teď používá AI. Nedávno aktualizace společnosti iOS 17 také obsahovala vylepšení AI. Osobní hlas umožňuje uživatelům vytvořit kopii svého hlasu a uložit ji do telefonu. Je to funkce usnadnění, která umožňuje iPhone mluvit za uživatele způsobem, který zní jako oni.
Cookovy komentáře týkající se generativní umělé inteligence jsou v souladu s jeho pozicemi v minulosti. V únoru Cook řekl Business Insider, že věří, že AI „ovlivní každý produkt a každou službu, kterou máme“.
Zdá se, že přirozenou aplikací pro generativní AI pro Apple je Siri. Hlasový asistent společnosti je nyní na téměř všech jejích produktech, od iPhonu po HomePod. Je však výrazně méně užitečná než podobné možnosti od Googlu a Amazonu. Funkce založené na umělé inteligenci již přišly do Vyhledávání Google a brzy přijdou i do Asistenta Google. Proč to tedy nepřišlo na Apple a Siri? To může mít něco společného s Cookovou preferencí „odpovědné“ AI. Právě teď není generativní umělá inteligence vždy věcná nebo přesná.
Všechny aplikace AI v produktech a službách Apple jsou poměrně přesné. Když dělají chyby, je snadné je opravit. Pokud například funkce Crash Detection omylem omylem zabrzdí při autonehodě, uživatelé budou muset oznámení zrušit, aby jejich zařízení vědělo, že je v pořádku. Na základě Cookových komentářů o generativní umělé inteligenci pravděpodobně začneme vidět více funkcí, které budou debutovat, když přinesou podobnou úroveň přesnosti, a uchýlíme se, když mohou selhat.
Zdroj: androidheadlines.com