Během britského summitu o bezpečnosti umělé inteligence král Karel řeší potřebu vypořádat se s riziky a hrozbami umělé inteligence. To jsou hlavní obavy uživatelů, protože přijetí AI v různých regionech a odvětvích v poslední době zaznamenává velký nárůst. Král v krátkém projevu objasňuje, že musí být zavedeny velké společnosti, protože narušení soukromí uživatelů ze strany umělé inteligence je skutečnou hrozbou.
Během britského summitu o bezpečnosti AI vláda představila několik způsobů, jak udržet tyto nadcházející technologie pod kontrolou. Tyto velké společnosti jsou „první světové dohody“ a jejich cílem je udržet uživatele ve Spojeném království a jeho regionech v bezpečí. Kromě ochrany občanů Spojeného království zahrnuje nová Bletchleyská deklarace i další země.
Toto prohlášení je podepsáno Čínou, Spojeným královstvím a Spojenými státy v dohodě o omezení hrozeb AI. Vyzývá také hlavní hráče nastupující technologie AI při zavádění různých modelů umělé inteligence pamatovat na bezpečnost uživatelů. Některá velká jména v technologickém průmyslu byla také přítomna na britském AI Safety Summit a sdílela podobné obavy jako King Charles.
Jiní souhlasí s králem Karlem v tom, že je třeba se vypořádat s riziky a hrozbami AI
Rizika podle krále Karla představují technologie AI je třeba řešit s „pocitem naléhavosti, jednoty a kolektivní síly“. Z jeho krátkého projevu vyplývá potřeba, aby regulační orgány zintenzívnily „ochranu soukromí a živobytí lidí“ před hrozbami AI. To je nezbytné, protože to může ovlivnit „ekonomickou a psychickou pohodu“ různých uživatelů AI po celém světě.
Navzdory tomu, že král Charles poukazuje na nutnost držet AI pod kontrolou, nepodceňuje její důležitost. Jistě, vývoj AI za posledních několik let přinesla mnoho pokroků v různých odvětvích. Jeho růst je velmi důležitý, ale v posledních měsících je tento růst spíše znepokojivý.
Král Charles není jediný, kdo vidí potřebu předpisů, které by řídily používání nebo zneužívání technologie AI. Účast na britském AI Safety Summit byl Elon Musk a také rychle poukázal na nebezpečí AI technologií. Podle kontroverzního, ale chytrého miliardáře může AI vést k vyhynutí lidstva.
Možná se divíte, jak je to možné, je to jen jedno z přesvědčení Elona Muska, takže se nestresujte. Dává však jasně najevo, že je potřeba problém pochopit, než nabídne řešení. Technologie umělé inteligence mohou představovat hrozbu pro soukromí uživatelů, protože neustále využívají data, aby se mohli učit a fungovat.
V nadcházejících měsících by se uživatelé sítí mohli setkat s novými předpisy o používání AI. Cílem těchto nařízení bude chránit soukromí uživatelů před různými škodlivými modely umělé inteligence. Řešení rizik AI a ohrožení soukromí uživatelů je hlavním problémem a celosvětovým problémem.
Zdroj: androidheadlines.com