OnePlus Open je úplně první skládací smartphone OnePlus, který byl uveden na trh poměrně nedávno. Díky odbornosti sesterské společnosti OPPO se tento telefon ukázal jako skutečně přesvědčivý. V tomto článku porovnáme OnePlus Open vs Google Pixel Fold. Pixel Fold je první skládací zařízení od Googlu a dorazilo již v květnu. Je na trhu podstatně déle než OnePlus Open, který se začne zákazníkům dodávat 27. října. Už jsme ho ale zkontrolovali, takže pro toto srovnání máme dobrý základ.
V první řadě si vedle sebe uvedeme specifikace obou smartphonů. Následně je porovnáme v několika kategoriích. Porovnáme jejich design, displeje, výkon, výdrž baterie, fotoaparáty a zvukový výkon. Když už jsme to řekli, pojďme tuhle partu vydat na cestu.
brejle
OnePlus Open a Google Pixel Fold, resp
– Velikost obrazovky (hlavní):
7,82palcový LTPO 3 AMOLED displej (120 Hz, Dolby Vision, 2 800 nitů)
7,6palcový skládací OLED displej (120 Hz, HDR10+, 1 450 nitů)
– Velikost obrazovky (obálka):
6,31palcový OLED (120 Hz, 2 800 nitů)
5,8palcový OLED (120 Hz)
– Rozlišení displeje (hlavní):
2268 x 2440
1840 x 2208
– Rozlišení displeje (kryt):
2484 x 1116
2092 x 1080
– SoC:
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Google Tensor G2
– RAM:
16 GB (LPDDR5X)
12 GB (LPDDR5)
– Úložný prostor:
512 GB (UFS 4.0)
256 GB/512 GB (UFS 3.1)
– Zadní kamery:
48MP (širokoúhlý, clona f/1,7, vícesměrový PDAF, OIS), 48MP (ultraširokoúhlý, 114° FoV), 64MP (periskopový teleobjektiv, 3x optický zoom, 6x zoom „in-sensor“, makro)
48 MP (širokoúhlý, clona f/1,7, OIS), 10,8 MP (ultraširoký, 121° FoV), 10,8 MP (teleobjektiv, 5x optický zoom, OIS)
– Přední kamery:
20MP (hlavní displej, clona f/2.2), 32MP (krytý displej, clona f/2.4)
8MP (hlavní displej, clona f/2.0), 9,5MP (krytý displej, clona f/2.2)
– baterie:
4 805 mAh
4 821 mAh
– Nabíjení:
67W kabel (nabíječka součástí balení)
21W drát, 7,5W bezdrátový (bez nabíječky)
– Rozměry (rozložené):
153,4 x 143,1 x 5,8 mm
158,7 x 139,7 x 5,8 mm
– Rozměry (složený):
153,4 x 73,3 x 11,7 mm
139,7 x 79,5 x 12,1 mm
– Hmotnost:
239/245 gramů
283 gramů
– Konektivita:
5G, LTE, NFC, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth 5.3
– Bezpečnostní:
Boční skener otisků prstů
– OS:
Android 13 s ColorOS
Android 13 (možnost upgradu)
– Cena:
1 699 $
1 799 $ a více
– Koupit:
Nejlepší nákup
Google
OnePlus Open vs Google Pixel Fold: Design
Tyto dva telefony vypadají většinou úplně jinak. Když se na ně podíváte zepředu, určité podobnosti jsou, ale díky jinému poměru stran si ani z tohoto pohledu nejsou tak podobné. Google Pixel Fold je podstatně kratší a širší než OnePlus Open, a poskytuje tak jiný uživatelský zážitek. Je také mnohem těžší, váží 283 gramů, zatímco OnePlus Open váží 239 nebo 245 gramů, v závislosti na modelu. OnePlus Open je lehčí, přestože má podstatně větší displeje, mějte na paměti.
Nyní je OnePlus Open vyroben z kovu a skla nebo veganské kůže, k dispozici jsou obě varianty. Veganský kožený model je o něco lehčí než skleněná varianta. Google Pixel Fold na odvrácené straně kombinuje kov se sklem, to je jediná možnost. Oba telefony jsou po rozložení stejně tlusté, ale OnePlus Open je po složení o něco tenčí. Pokud je překlopíme, všimnete si ještě více rozdílů na zadní straně.
OnePlus Open má na zadní straně velký fotoaparát oreo. Obsahuje tři kamery s podporou Hasselblad. Google Pixel Fold má na zadní straně clonu fotoaparátu. Jinými slovy, má vodorovný pás se třemi kamerami, který také docela vyčnívá. Obě zařízení obsahují tlačítko napájení/uzamykání, které slouží jako čtečka otisků prstů. OnePlus Open má také krytí IPX4 pro odolnost proti stříkající vodě. Pixel Fold je dodáván s odolností proti vodě IPX8.
Obě zařízení padnou dobře do ruky, ale OnePlus Open je mnohem lehčí a snadno to pocítíte. Jeho veganský kožený model je také mnohem méně kluzký než skleněné modely z obou telefonů. Obě tato zařízení působí jako prémiové produkty, to je jisté.
OnePlus Open vs Google Pixel Fold: Displej
Na každém z těchto dvou zařízení jsou samozřejmě dva displeje. OnePlus Open obsahuje 7,82palcový hlavní displej s rozlišením 2440 x 2268. Jedná se o skládací LTPO 3 AMOLED displej, který dokáže promítat až 1 miliardu barev a podporuje Dolby Vision. Nabízí obnovovací frekvenci 120 Hz a při maximálním jasu 2 800 nitů je neuvěřitelně jasný. Druhým displejem na telefonu je 6,31palcový panel s rozlišením 2484 x 1116. Tedy také LTPO 3 AMOLED displej a má stejný jas jako ten hlavní. Tento panel je chráněn Ceramic Guard. Oba tyto displeje obsahují jeden otvor pro kameru.
Google Pixel Fold na druhou stranu obsahuje 7,6palcový hlavní displej (1840 x 2208), a to je skládací OLED panel. Má obnovovací frekvenci 120 Hz a podporuje obsah HDR10+. Tento panel dosahuje na svém vrcholu jasu až 1 450 nitů. Druhý panel na telefonu je 5,8palcový s rozlišením fullHD+ (2092 x 1080). Jedná se o OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a je chráněn Gorilla Glass Victus. Má poměr stran 17,4:9 a na svém vrcholu dosahuje jasu až 1 550 nitů. Vnější displej obsahuje otvor pro fotoaparát, zatímco vnitřní nikoli, v rámečku je zapuštěna kamera.
Nyní jsou všechny čtyři tyto displeje opravdu dobré, to je jisté. Jsou nejen živé a mají dobré pozorovací úhly, ale jsou také dostatečně ostré. Jde o to, že displeje OnePlus Open mají několik výhod. V první řadě jsou mnohem jasnější než oba panely na Google Pixel Fold. Kromě toho má vnější displej OnePlus Open běžný poměr stran 20:9 a hlavní displej telefonu je mnohem méně reflexní než ten na Pixel Fold. OnePlus Open má v této kategorii rozhodně navrch.
OnePlus Open vs Google Pixel Fold: Výkon
SoC Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu pohání OnePlus Open, to nejlepší, co Qualcomm v současnosti nabízí. Kromě toho OnePlus také obsahoval 16 GB LPDDR5X RAM uvnitř tohoto telefonu a 512 GB flash úložiště UFS 4.0. Na druhou stranu Pixel Fold pohání procesor Google Tensor G2. Obsahuje 12 GB LPDDR5 RAM a až 512 GB flash úložiště UFS 3.1.
OnePlus Open má nejen výkonnější procesor, který je také energeticky úspornější, ale má také modernější RAM a flash paměťové jednotky. To mu dává navrch od začátku spolu s více RAM obecně. Je rozdíl ve výkonu znatelný? No, ano, alespoň jsme si toho všimli. OnePlus Open se při každodenním používání cítil svižněji a také vždy běžel v pohodě. Pixel Fold se nezahříval, ale byl teplejší než sluchátko OnePlus. Pokud jde o hraní, oba odvádějí dobrou práci, ale OnePlus Open má i v tomto ohledu navrch.
Každý z těchto dvou telefonů však bude stačit, pokud jde o výkon. OnePlus Open je však odolnější vůči budoucnosti díky modernějším vnitřnostem.
OnePlus Open vs Google Pixel Fold: Baterie
OnePlus Open obsahuje 4 805 mAh baterii, zatímco Pixel Fold je dodáván s 4 821 mAh baterií. Pixel Fold má nejen větší baterii, ale také menší displeje. Znamená to, že má lepší výdrž baterie? No, to všechno závisí. Je zde zahrnuto mnoho proměnných, zejména s ohledem na to, že oba smartphony mají dva displeje. Výdrž baterie se bude značně lišit v závislosti na tom, jaký displej více používáte.
Podle našich zkušeností však oba smartphony nabízejí opravdu, opravdu dobrou výdrž baterie. U obou se nám podařilo překročit hranici 8 hodin zobrazení obrazovky se smíšeným používáním displeje. Obvykle byly kolem 7+ hodin, když jsme intenzivněji používali hlavní displej. Všimněte si, že hraní v té době nebylo součástí našeho používání. Hraní her výrazně ovlivní výdrž baterie. Váš počet najetých kilometrů se může lišit, pokud jde o výdrž baterie, samozřejmě kvůli různému použití, různým aplikacím, síle signálu a tak dále. Oba však obecně poskytují opravdu dobrou výdrž baterie.
A co nabíjení? Sluchátko OnePlus má výhodu ve všech směrech, kromě jednoho. Podporuje 67W kabelové nabíjení a je dodáván s nabíječkou v krabici. Pixel Fold podporuje 21W kabelové nabíjení a v krabici není nabíječka. Věc se má tak, že Pixel Fold také podporuje 7,5W bezdrátové nabíjení, zatímco OnePlus Open nepodporuje bezdrátové nabíjení vůbec.
OnePlus Open vs Google Pixel Fold: Fotoaparáty
OnePlus Open má 48megapixelový hlavní fotoaparát (OIS, vícesměrový PDAF, clona f/1,7), 48megapixelový ultraširokoúhlý přístroj (PDAF, 114° FoV, clona f/2,2) a 64megapixelový teleobjektiv. fotoaparát (OIS, PDAF, 3x optický zoom, světelnost f/2.6). Pixel Fold má na druhé straně 48megapixelový hlavní fotoaparát (světelnost f/1,7, OIS, Dual Pixel PDAF, Laser AF), ultraširokoúhlou jednotku s rozlišením 10,8 megapixelu (světelnost f/2,2, 121° FoV), a 10,8megapixelový teleobjektiv (světelnost f/3.1, OIS, Dual Pixel PDAF, 5x optický zoom).
Oba smartphony nabízejí skvělý výkon fotoaparátu. Ve skutečnosti mají tato dvě zařízení v současné době pravděpodobně nejlepší fotoaparáty na jakémkoli skládacím telefonu. Pixel Fold má chladnější tón, na který jste u zařízení Pixel zvyklí. Nabízí skvělý výkon HDR a díky němu vypadají obrázky zpracované, ale zároveň skvělé. OnePlus Open nabízí skvělé barvy na svých fotografiích, a to platí i pro snímky při slabém osvětlení. Poskytuje velmi ostré snímky, které jsou dobře vyvážené.
Preferujeme teleobjektiv OnePlus Open, protože obrázky mají tendenci vypadat živější a zároveň docela podrobné. Pixel Fold také odvádí dobrou práci, ale když přiblížíte, uvidíte rozdíly. Oba smartphony odvádějí skvělou práci, pokud jde o ultraširoké záběry. Záznam videa je dobrý na obou, ale není na stejné úrovni jako fotografie z fotoaparátu.
Zvuk
OnePlus Open obsahuje tři reproduktory, zatímco Pixel Fold má dva. Oba telefony poskytují dobrý zvukový výstup. Je dobře vyvážený a obě sady reproduktorů jsou dostatečně hlasité, i když ne zdaleka nejhlasitější, jaké jsme kdy slyšeli.
Ani u jednoho telefonu nenajdete audio jack. Vždy však můžete použít jejich porty typu C pro kabelové připojení zvuku. Pokud dáváte přednost bezdrátovému připojení, na OnePlus Open je v nabídce Bluetooth 5.3, zatímco Pixel Fold podporuje Bluetooth 5.2.
Zdroj: androidheadlines.com