Tři družstevní záložny podávají žádost antimonopolní žaloba proti Apple Pay za její údajný monopol na trhu. Část jejich důvodů pro tento případ je, že Apple účtuje příliš mnoho za zpracování, aby ostatní mohli využívat jeho platební služby. Dalším důvodem je, že potřebný hardware pro fungování této služby není dostupný pro jiné digitální peněženky.
Tento údajný monopol lidem ztěžuje přechod z Apple na Android, protože přijdou o přístup k peněžence. Spousta dalších platebních aplikací, které fungují na zařízeních Apple i Android, postrádá platební pohodlí, které Apple Pay přináší. Apple Pay je navíc k dispozici pouze na zařízeních Apple a nikoli na zařízeních Android, což omezuje použití pouze na určitou skupinu lidí.
Soudce pověřený antimonopolním jednáním se postavil na stranu, že existuje možnost, že ano Apple Pay je monopolizovaná. Není to poprvé, co Apple Pay přichází v úvahu kvůli možné monopolizaci trhu. Apple čelil podobným problémům v regionech EU, ale případ v tomto článku bude předložen soudu v Americe.
Antimonopolní žaloba Apple Pay může společnost donutit provést některé změny ve svých službách
Jednou tohle antimonopolní žaloba se dostal k soudu, reakcí Applu byla žádost o propuštění od soudu. Soudce odpovědný za případ však Applu jejich přání nesplnil, což znamená, že se případ dostane před soud. Žalobce viní Apple z praktik, které poškozují konkurenci ohledně služeb Apple Pay.
Tato platební služba od společnosti Apple byla pro uživatele dostupná již v roce 2014 a pomáhá zjednodušit platby. Poslední větu lze přeformulovat a říci, že Apple Pay usnadňuje uživatelům Apple platby. Ostatní, kteří nepoužívají zařízení Apple, nemají k této službě přístup, což je škodlivé pro podniky i jednotlivce.
Žalobce tvrdí, že Apple „nutí“ uživatele jejich produktů, aby prováděli platby pomocí jejich interních platebních služeb. Také podniky, které využívají Apple Pay, nakonec společně zaplatí 1 miliardu dolarů za nadměrné poplatky. To je pro zákazníky škodlivé, protože tyto nadměrné poplatky mohou vést ke zvýšení cen zboží a služeb.
Na svou obranu Apple říká, že účtuje všem držitelům karet nominální poplatky, aby udržely nízké náklady. Argumentují také tím, že uživatelé Apple Pay nejsou pod žádným nátlakem používat platební platformu. Tito uživatelé mohou volně využívat jakékoli jiné platební platformy nebo služby, které jsou pro ně pohodlné a dostupnější.
Navzdory tomu se antimonopolní žaloba Apple Pay ještě v prosinci objeví před soudem. Pokud vše půjde ve prospěch žalobce, Apple možná bude muset provést určité úpravy své platební služby, aby byla přístupnější pro všechny. Je také dobré poznamenat, že EU se také zabývá Apple Pay a její možnou monopolizací.
Zdroj: androidheadlines.com